ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ

ΟΦΗ - Μεγάλη νίκη του ΟΦΗ με σωτήρα τον Βεζυρίδη:: Athletic Radio 104.2

Μεγάλη νίκη πήρε ο ΟΦΗ με 2-1 επί του Πανθρακικού. Στο 94' ο Αγρίτης έδωσε προβάδισμα στον ΟΦΗ και στο 96' ο Βεζυρίδης απέκρουσε νέο πέναλτι του Ρομπέρ. Δείτε τα πέναλτι σε βίντεο.

Ο... θεός του ΟΦΗ έσωσε την Κρητική ομάδα που κέρδισε μια μεγάλη, όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, νίκη σκοράροντας σε νεκρό χρόνο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 4' με τον Ζησόπουλο με τον ΟΦΗ να πραγματοποιεί πολύ άσχημη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές του Αναστόπουλου η εικόνα του ΟΦΗ βελτιώθηκε πολύ περισσότερο και τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Πρώτα, στο 94' ο Αγρίτης ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Γιακούμπου κάνοντας το 2-1 και στην... αντεπίθεση ο Πανθρακικος κέρδισε το πέναλτι. Ο Ρομπέρ που εκτέλεσε βρήκε μπροστά του τον Βεζυρίδη που απέκρουσε δίνοντας την μεγάλη νίκη στον ΟΦΗ με 2-1!!!